23.novembris - Eiropas diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības

22.11.2016

23.novembris - Eiropas diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības

Latvijā seksuālā vardarbība ir izplatītākais nozieguma veids pret bērniem (pēc Valsts Policijas datiem 32% no reģistrētajiem kriminālnoziegumiem*). Tā kā 23. novembris ir Eiropas diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības, “Centrs Dardedze” šodien aicina pašvaldības, ar bērniem saistītas iestādes un ikvienu ģimeni padomāt par to, ko mēs katrs varam darīt bērnu seksuālas izmantošanas risku mazināšanai.

“Lai gan vecāki visbiežāk bērnus aicina uzmanīties no svešiniekiem, pētījumi liecina, ka 80-90% seksuālas izmantošanas gadījumu varmāka ir bērnam pazīstams cilvēks. Mēs aicinām gan vecākus, gan dažādu institūciju darbiniekus apzināties risku nopietnību – neviens bērns nav pilnībā pasargāts. Vecākiem jāsper pirmais solis – runāt ar savu bērnu par viņa personiskās drošības tēmu, savukārt pašvaldību institūcijām, apzinoties situāciju savā reģionā, jāveido kopīgi prevencijas plāni. Laiks no cīņas ar sekām pievērsties cēloņiem,” uzsver “Centrs Dardedze” prevencijas programmu vadītāja Agnese Sladzevska.

Vecāki un skolotāji tiek aicināti nevairīties no neērtām sarunu tēmām un meklēt informāciju par seksuālās vardarbības novēršanu. Ieinteresēta vecāku attieksme un regulāras sarunas bērna vecumam atbilstošā valodā veicinās bērna uzticēšanos, turklāt ļaus vecākiem laikus uzzināt par nevēlamām situācijām bērna dzīvē. Sarunai ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem piemēroti materiāli pieejami mājaslapā www.dzimba.lv (http://www.dzimba.lv/index1.php?ic1=vecakiem&ic2=1_no_5).

Īpaši vēršamies pie Džimbas aģentiem - izmantojiet šo dienu, lai runātu ar saviem kolēģiem, ar bērniem un viņu vecākiem par seksuālas vardarbības prevences nozīmi. Lielajiem - lai atgādinātu par problēmas nozīmi un mazajiem - atsauktu atmiņā personiskās drošības noteikumus.

Atpakaļ
       Ziedot

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes